Wydarzenia


Spotkanie z podróżnikiem

W miniony wtorek gościliśmy Pana Stanisława Orłowskiego – przewodnika turystyki górskiej i pieszej PTTK. W spotkaniu z prelegentem wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku oraz uczniowie z Gimnazjum Publicznego w Pruchniku.

Prelekcja została przeprowadzona w bardzo ciekawy sposób urozmaicona prezentacją multimedialną. Pan Stanisław wprowadził nas w uczestnictwo życia w Bieszczadach. Uczniowie usłyszeli jak należy zachować się w ekstremalnych warunkach podczas wypraw

w Bieszczady. Piękne zdjęcia oddawały jedynie zarys tego co możemy ujrzeć na własne oczy wybierając się na wycieczki górskie.

Bardzo dziękujemy prelegentowi i wszystkim uczniom za przybycie. Mamy nadzieję, że następnym razem będzie nas o wiele więcej…


„Wizyta Przedszkolaków”

Dzisiaj zawitały do naszej biblioteki dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. ks. Bronisława Markiewicza

w Pruchniku. Wiek przedszkolny jest najlepszym czasem na budzenie zainteresowań czytelniczych. Bajki towarzyszą dzieciakom od najmłodszych lat rozwijając przy tym ich wyobraźnię. Najmłodsi czytelnicy podczas wizyty dowiedzieli się, jak można zapisać się do biblioteki i korzystać z jej księgozbioru. Każdy odszukał swoją ulubioną bajkę. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni. W bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Drogą losową została wybrana bardzo ciekawa bajka i przeczytana.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Mamy nadzieję, że często będą nas odwiedzać.

Na zakończenie wizyty dzieci zostały obdarowane słodkościami i materiałami promocyjnymi.