III Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę 18 grudnia 2016r. Targowisko „Mój Rynek” w Pruchniku na kilka godzin zamieniło się w Jarmark Bożonarodzeniowy.To była niepowtarzalna okazja, by poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Unoszące się zapachy tradycyjnej świątecznej kuchni,stoiska wypełnione kolorowymi światełkami, ręcznie robionymi bombkami i choinkami z godziny na godzinę przyciągało zainteresowanych. Każdy mógł zaopatrzyć się w wyjątkowe prezenty, nabyć coś pysznego na stół wigilijny lub ozdobić swoje mieszkanie wyjątkowymi stroikami które były dostępne w tym dniu.

Najmłodsze pokolenie rozgrzewało się przy znanych świątecznych utworach, wyginało „śmiało ciała” przy tańcu pingwinka. Największe zainteresowanie przyciągnęła jednak kolorowa chusta animacyjna oraz quiz o Bożym Narodzeniu.

Tradycyjnie nie zabrakło również konkursów.

Odbył się konkurs na „Pruchnickie Bombki Bożonarodzeniowe”, w którym wzięły udział szkoły oraz przedszkola z Gminy Pruchnik. Dzieci wraz z opiekunami wykazały się zdolnościami manualnymi sprawiając sobie i innym dużo frajdy.

Z minuty na minutę powstawały coraz to ciekawsze „Pruchnickie Bombki”. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie. Jednak po ciężkich obradach wyłoniono tych najlepszych:

  • I miejsce – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Pruchniku
  • II miejsce – SP Nr 2 im. Ks. B. Markiewicza w Pruchniku
  • III miejsce – SP im. Mikołaja Kopernika w Kramarzówce

Wszystkie szkoły i przedszkola zostały nagrodzone słodkościami oraz upominkami.

W trakcie trwania jarmarku ogłoszono wyniki konkursu zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”na„Szopkę Bożonarodzeniową”,

Do konkursu zgłoszono prace z terenu działania LGD. Szopki zostały wykonane różnorodnymi technikami. Każda praca zachowała tradycyjne elementy Świąt Bożego Narodzenia.

Wyniki:

  • I miejsce – Jakub Solarski z Pruchnika
  • II miejsce – Przedszkole Niepubliczne im. ks. B. Markiewicza w Pruchniku
  • III miejsce – SP im. Jana Pawła II w Świebodnej
  • Wyróżnienia: Kamila Cicirko – GP im. ks. B. Markiewicza w Pruchniku; Gabriela Jędruch, Maciej Kapłon – SP w Chłopicach; Julia Barczyńska – ZS im. Ignacego Łukasiewicza w Cieszacinie Wielkim, Oliwia Chmielecka – SP Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku, Maciej Słoma – ZS im. Ignacego Łukasiewicza w Cieszacinie Wielkim, Karol Kubicki – SP Nr 2 im. ks. B. Markiewicza w Pruchniku, Radosław Mołoń – Zespół Szkolno Gimnazjalny w Łopuszce Wielkiej

We współpracy z Centrum Kultury Sportu i Turystyki rozstrzygnięto konkurs na hasło reklamowe firmy „Naturalnie Dla Ciebie”, Edyta i Adam Kisielewicz z Jodłówki, Gmina Pruchnik. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze wszystkich Szkół z terenu Gminy Pruchnik. Laureaci konkursu:

Anastazja Kamińska – SP Nr 2 im. Ks. B. Markiewicza w Pruchniku, klasa V – SP Nr 2 im. Ks. B. Markiewicza w Pruchniku, Tomasz Rydzik – ZS w Rozborzu Długim, wyróżnienie: Szymon Witko – SP Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez właścicieli firmy „Naturalnie Dla Ciebie”.

Największą niespodzianką była wizyta Św. Mikołaja, który przebył długą drogę i zawitał na Pruchnicki Jarmark. Mikołaj rozdał najmłodszym paczki ze słodkościami przygotowane przez „Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej”. Zakup słodyczy został dofinansowany ze środków Gminy Pruchnik w ramach dotacji na realizację zadania „Wyjść z Cienia”.