Baśnie

Wiosenne porządki w Krainie Baśni -12.04.2018r.

Wraz z piękną Wiosną nadszedł czas na wiosenne porządki w Bibliotece! Szczególnie w Krainie Baśni, tam wszystko się pomieszało. Na szczęście z pomocą przyszły niezawodne przedszkolaki z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Niepublicznego im. Bł. Ks. B. Markiewicza w Pruchniku. W kwietniowy poranek zaraz po śniadaniu zabrały się dzielnie do pracy. W liście od Dobrej Wróżki znalazły prośbę o pomoc. Kuferek z zadaniami aż pękał w szwach, tyle było do zrobienia. Oczywiście udało się uporządkować tytuły baśni, rozwiązać zagadki i kalambury, przymierzyć suknie i korony, przebrać się za Wilka albo Czerwonego Kapturka, a nawet pomóc Kopciuszkowi oddzielić groch od kaszy, co łatwe wcale nie jest.

Okazało się również, że Słoneczka doskonale znają baśnie i bajeczki, pięknie opowiadają, a co najważniejsze – potrafią odróżnić dobro od zła. Zawdzięczają tę umiejętność wspaniałym Babciom, Dziadkom, Rodzicom i Wychowawcom, którzy wykorzystują wspólny czas na czytanie i snucie ciekawych opowieści.

Zajęcia w Bibliotece odbyły się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, ustanowionego dla upamiętnienia urodzin Hansa Christiana Andersena, autora najbardziej znanych na świecie baśni.