Dni Patrona 2017

VI PIESZA PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA Z PRUCHNIKA DO PRZEMYŚLA

plakat_pielgrzymka2017

W tym roku uroczystości ku czci Bł. Bronisława Markiewicza przypadły na 15-16 września. Odbyły się one pod hasłem „Uczyń RÓŻANIEC swoją życiową drogą”. W czasie uroczystości świętowaliśmy 150 rocznicę święceń kapłańskich naszego Rodaka.

Obchody rozpoczęła piątkowa uroczysta Msza św. Następnie w procesji wszyscy udali się w miejsce urodzin Bł. Bronisława Markiewicza, gdzie przed pomnikiem delegacje złożyły kwiaty i oddały Mu hołd a pozostali obecni odmówili wspólną modlitwę.

Wieczorem na pruchnickim Rynku gościł Chór i Orkiestra „Młody Duch i Przyjaciele” z Górna. Koncert dziękczynny w ich wykonaniu, połączony z krótkimi rozważaniami wprowadził wszystkich obecnych w stan refleksji. Na zakończenie wspólnie został odśpiewany Apel jasnogórski i Błogosławieństwo.

W sobotę, już we wczesnych godzinach rannych chętni uczestnicy pielgrzymki zgromadzili się przy kościele parafialnym w Pruchniku. Pielgrzymi zostali pobłogosławieni przez Ks. Dziekana Piotra Kandefera i wyruszyli w drogę, podążając do Przemyśla, gdzie w Katedrze Św. Jana Chrzciciela odbyła się Eucharystia Dziękczynna.