Dni Pruchnika 2017

dnipruchnika2017plakat

Regulamin Dni Pruchnika 2017 >>

Za nami intensywny weekend wypełniony wydarzeniami kulturalnymi i rozrywkowymi – Dni Pruchnika 2017. W tym roku odbyły się one 10 i 11 czerwca. Organizatorzy zadbali aby program był wypełniony po brzegi.

W sobotę już w godzinach przedpołudniowych, a jeszcze przed oficjalnym otwarciem imprezy, na stadionie sportowym w Pruchniku odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci o Puchar Burmistrza Pruchnika. O godzinie 15.00 oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Pruchnika Pan Wacław Szkoła. Przekazał on symboliczny klucz do „bram miasta” młodzieży gimnazjalnej, jednocześnie życząc wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom udanej zabawy. Kolejnym punktem sobotniego programu były programy artystyczne wykonane przez uczniów z Gminy Pruchnik. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Baciary i w momencie kiedy pojawili się na scenie, rozpoczęła się prawdziwa zabawa, która nie skończyła się wraz z koncertem. Wszystkich chętnych do zabawy do późnych godzin porywał do tańca zespół Rotor.

Drugiego dnia, w niedzielne popołudnie na scenie w Paku Miejskim zrobiło się bajkowo. Rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego w Pruchniku w sposób bardzo humorystyczny przedstawili bajkę” Rzepka” oraz „Kaczka Dziwaczka”. Oprócz ich występów na scenie pojawili się również uczniowie z innych szkół z terenu Gminy ze swoimi prezentacjami artystycznymi. Przed gwiazdą wieczoru wystąpił zespół FUNKY JOBO. W końcu nadszedł moment, na który czekali wszyscy pruchniczanie i nie tylko. Na scenie pojawił się zespół BRATHANKI….i dodatkowo podgrzał atmosferę całej imprezy. Dni Pruchnika zakończyła zabawa taneczna z djhano.

Atrakcje takie jak: LUNAPARK Bastion, animacje, malowanie twarzy, „Zwariowane zabawy Antosia i Margolci”, bańki mydlane, klaun na szczudłach to atrakcje, które organizatorzy przygotowali specjalnie dla dzieci. Było wesoło, kolorowo i żwawo.

Tegoroczne Dni Pruchnika były o tyle wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy organizowane były w parku miejskim przy Targowisku Stałym „Mój Rynek”. Miejsce to jak się okazało ma olbrzymi potencjał na tego typu imprezy.