Dni Pruchnika 2018

DNI PRUCHNIKA 21-22.07.2018

PRUCHNICKIE SOCHACZKI 22.07.2018

Piękna pogoda, mnóstwo dobrej zabawy i tłumy zgromadzone w Pruchniku – takimi słowami można określić miniony weekend – Dni Pruchnika 2018. Jest to impreza cykliczna organizowana od 2011 roku, jednak w tym roku po raz pierwszy w historii została ona połączona z XVI Jarmarkiem Sztuki Ludowej „Pruchnickie Sochaczki”.

W sobotę, jeszcze przed oficjalnym otwarciem imprezy, w parku miejskim przy Targowisku, miały miejsce gry i zabawy, w których najmłodsi mogli, między innym rzucać gontem i podkową, zagrać w bierki lub wziąć udział w zabawach organizowanych przez animatorkę z Bart Fun. Jako support przed „przekazaniem kluczy” swój koncert zaprezentował zespół ”Sound Angels” ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Pruchnika. O godzinie 16:30 oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Pruchnika – Wacław Szkoła w asyście Sekretarza Gminy – Roberta Grządziela. Pan Burmistrz przekazał symboliczny klucz do „bram miasta” pruchnickiej młodzieży, a także życzył wszystkim zgromadzonym udanej zabawy. Następnym punktem programu były liczne występy artystyczne wykonane przez młodzież z Gminy Pruchnik, koncert zespołu Rekord, a także pokaz sztuk walki i systemów obronnych. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Baflo, który swoją skoczną muzyką zachęcał do zabawy.  Następnie do późnych godzin wieczornych miała miejsce zabawa taneczna z zespołem Mister Band.

Drugi dzień Dni Pruchnika został wzbogacony jeszcze jednym wydarzeniem. Otóż w tym czasie odbył się również XVI Jarmark Sztuki Ludowej „Pruchnickie Sochaczki”. Już od 14:00 można było podziwiać wyroby twórców przybyłych do Pruchnika. Wybór był różnorodny, więc na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Oprócz tego na dwóch scenach – jedna na Rynku, druga w parku miejskim – miały miejsce występy artystyczne Kapeli Grodziszczoki oraz Gacoki, taneczne występy zespołów z CKSiT w Pruchniku, występ dzieci i rodziców z Przedszkola Samorządowego w Pruchniku, a także kabaret Matusza Romanika. O 21:00 nastąpił najbardziej wyczekiwany przez wszystkich moment i na scenie pojawił się zespół Łzy, który zgromadził tłumy pod sceną. Po zakończonym koncercie, wszystkim chętnym do zabawy towarzyszył Dj Hano. 

Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili i już dzisiaj zapraszamy za rok !!!

filmik z drona

Foto z XVI Jarmarku Sztuki Ludowej „Pruchnickie Sochaczki” udostępnione przez CK Przemyśl

Fotogaleria udostępniona przez Urząd Miejski w Pruchniku

Relacja z Dni Pruchnika – Ekspres Jarosławski

Relacja z Dni Pruchnika – TwojaTV

Relacja z Dni Pruchnika – POD24