Dożynki Gminne – Hawłowice

W malowniczej miejscowości Hawłowice 18.08.2019r. odbyły się Dożynki Gminne. Organizatorami była Gmina Pruchnik, Sołectwo Hawłowice oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. dziękczynną, która odbyła się w kościele filialnym p.w. Św. Piotra i Pawła w Hawłowicach. Po Mszy Św. korowód dożynkowy przemaszerował na stadion sportowy w Hawłowicach gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości.

Starostami tegorocznych dożynek byli Maria Kaszuba z Rozborza Długiego i Kamil Kowalski z Hawłowic.

Na początek Pan Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, Pan Piotr Załucki – Sołtys Sołectwa Hawłowice oraz Pan Wiesław Jamrozik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku przywitali zaproszonych gości. Starostowie dożynek przekazali na ręce Pana Burmistrza chleb dożynkowy, którym każdy został poczęstowany. Następnie odbyła się prezentacja pięknych wieńców dożynkowych przygotowanych przez każde z sołectw.

Do części artystycznej wprowadziła nas Konferansjer Pani Anna Mikłasz, w której to wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia, Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1, zespół EQUALE, grupa taneczna Dance Power, a także Zespół Pieśni i Tańca „Familia” z Rudołowic.

Podczas imprezy został przeprowadzony konkurs na Sołtysa roku 2019. Sołtysi zmagali się z konkurencjami tj.: rzut ziemniakiem, quiz, a także ubijanie piany na czas. Zwycięzcą został Pan Mateusz Dutka – Sołtys Sołectwa Rozbórz Okrągły.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci bawiły się na tzw.: dmuchańcach. Uczestnicy mieli możliwość skorzystać z jazdy konnej, zjeść darmową grochówkę z kotła, także spróbować lokalnych przysmaków i tradycyjnych potraw przygotowanych przez poszczególne sołectwa.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z zespołem PATENT.