Festyn

„Festyn z rodziną”

W dniu 4 czerwca 2016r. Targowisko Stałe „Mój Rynek” w Pruchniku zamieniło się w „Raj dla dziecka”. Całą imprezę rozpoczęła muzyczna rozgrzewka i zabawy ruchowe. Główną atrakcją był interaktywny spektakl pt. „Mapa Marzeń”- bajka o marzeniach

w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska z Rzeszowa, wcielających się w rolę Mysi Gabrysi, Osiołka Olka i Żabki Beatki.

Dzieci bawiły się w tzw. ”krainie dobrej zabawy”. Nie zabrakło również atrakcji  z kolorową chustą animacyjną, magicznym torem przeszkód czy tunelem animacyjnym. Odbyły się także rodzinne kalambury oraz quizy na temat wiedzy o bajkach. Największą frajdę sprawiło zamykanie dzieci w bańce mydlanej. Uczestników obdarowano słodkościami i drobnymi upominkami. Ponadto uczennice z Publicznego Gimnazjum w Pruchniku zaprezentowały taniec we własnej choreografii.

Kącik malowania buziek oraz robienia biżuterii z koralików przyciągał coraz większe tłumy dzieciaków.

Mnóstwa atrakcji najmłodszym dzieciom dostarczyła m.in. dmuchana zjeżdżalnia, suchy basen z piłeczkami czy kule wodne z firmy BartFun. W trakcie trwania imprezy można było odwiedzić kącik z zakupem waty cukrowej, popcornu, ozdobami do włosów czy drobnymi upominkami. Zakład Ubezpieczeń Społecznych z Rzeszowa służył naszym mieszkańcom darmowymi poradami.

W godzinach wieczornych wszyscy biesiadowali i bawili się z zespołem „Rytm”. A firma „Szarek” zapraszała na przekąski.

Dziękujemy Pani Annie Grzędzie, Pani Monice Broszko i Pani Adriannie Szczęch za upominki, którymi zostały obdarowane dzieci biorące udział w licznych konkurencjach.

Organizatorami tegorocznej imprezy było: Centrum Kultury Sportu i Turystyki

w Pruchniku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, Gmina Pruchnik.

Patronat Medialny: Gazeta Jarosławska, POD24.

powrót >>