GPZPiS 20.01.2019

XXIII Gminny Przegląd Zespołów Przedszkolnych i Szkolnych

  1. „Pójdźmy do Betlejem”

 

            Boże Narodzenie to czas, kiedy człowiek otwiera się na drugiego człowieka. Stajemy się życzliwi pomocni, i zapominamy o wszelkich sporach.

Chcąc podkreślić wyjątkowy charakter świąt placówki przedszkolne i szkolne, a także Dzienny Dom SENIOR – WIGOR przygotowały widowiska w ramach XXIII Gminnego Przeglądu Zespołów Przedszkolnych i Szkolnych ph. „Pójdźmy do Betlejem” organizowanego przez CKSiT w Pruchniku.

 

W niedzielę 13.01.2019r. Szkoła Podstawowa w Jodłówce wystąpiła dla społeczności lokalnej przedstawiając jasełka pt. „Ach co za noc! Niezwykła noc!” Widzowie w miłej atmosferze podziwiali występujących uczniów, którzy raz jeszcze przybliżyli zgromadzonych do ubogiej stajenki, gdzie narodził się Jezus.

 

Kolejny Bożonarodzeniowy spektakl pt. „Idą, idą kolędnicy” zaprezentowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kramarzówce. Widowisko odbyło się w czwartek 17.01.2019r.
w sali gimnastycznej, gdzie przybyli goście z zachwytem słuchali przepięknie recytowanych wierszy, odśpiewanych kolęd i pastorałek.

 

W niedzielę 20.01.2019r. w OSP 3 wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej
nr 2 w Pruchniku i Seniorzy z Dziennego Domu SENIOR – WIGOR dla zgromadzonych gości przedstawiając widowiska pt. „W Betlejem – W dzień Bożego Narodzenia” i „Hej kolęda”.

W tym samym czasie w Świebodnej zaprezentowano obszerny program, gdzie podczas spotkania opłatkowego mieszkancy mieli okazję spędzić wspólnie czas na modlitwie, kolędowaniu obejrzeniu jasełek przedstawionych przez uczniów SP w Świebodnej, a także poczęstunku.

W tym dniu w sali widowiskowej w Pruchniku aż pięć grup wystąpiło z własnym spektaklem w ramach tegorocznego przeglądu.   Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Pruchnika
z widowiskiem pt. „Cud Betlejemskiej nocy.” Następnie  „Przedszkolaki kolędują”
z Kramarzówki. Kolejne wspaniałe widowisko pt. „Bóg się rodzi” zaprezentowali uczniowie
z Szkoły Podstawowej z Rozborza Długiego, a zaraz po nich uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku z widowiskiem pt. „Wigilijna opowieść”. Na zakończenie wystąpili gimnazjaliści z kolęda na ustach pt. „Kolęda płynie z wysokości”.

Każde z przedstawień wywołało wiele emocji. Było wzruszająco i zabawnie. Zgodnie
z tradycją nie zabrakło postaci Marii i Józefa, trzech Króli ze wschodu, pasterzy, Heroda, woła i osiołka oraz aniołów. Spektakle, zawierające zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), zostały ciepło przyjęte przez zebranych i nagrodzone gromkimi brawami. Nie zabrakło również nawiązania do współczesności (szczególnie rozbawiające publiczność). Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a także pięknym śpiewem kolęd i pastorałek.

8250996e5ad7c71ad151704ad700b0e5_plakatXXIIIGPZPiS2019