Harce 2018

W dniu 01 września 2018 r. odbyły się zawody rowerowe na orientację o zasięgu ogólnopolskim. Jest to kolejna, znacząca data dla miłośników dwóch kółek. Z wyjątkiem zmienionej daty,  w tym roku doszła jeszcze jedna nowość. Oprócz zmagań rowerowych, można było także wziąć udział w biegach na orientację.

 Start oraz meta zostały wyznaczone w Świebodnej, na terenie szkoły podstawowej. Rywalizacja toczyła się nie tylko na obszarach Gminy Pruchnik, lecz także na terenach gmin sąsiednich. W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto chciał wykazać się znajomością orientacji w terenie oraz sprawdzić swoja kondycję fizyczną. Każdy uczestnik, który zapisał się wcześniej na imprezę otrzymał zniżkę na wstęp. Ponadto wszyscy mieszkańcy Gminy Pruchnik otrzymali 50% rabatu. Łącznie w zawodach wzięło udział 61 zawodników, którzy mieli do wyboru cztery dystanse rowerowe (100 km, 50km, 25km i 10km) lub dwa dystanse biegowe ( 25km i 10km). Po zameldowaniu się w biurze zawodów, uczestnicy otrzymali na starcie numery startowe, mapy z naniesionymi punktami kontrolnymi oznaczonymi w terenie oraz wskazówki co do ich lokalizacji. Do zaliczenia konkurencji oraz klasyfikacji zawodnika ustalono limit czasowy. Jeżeli ktoś nie czuł się na siłach manewrowania w terenie, mógł wziąć udział w rajdzie rekreacyjnym. Nie zabrakło również gier i zabaw dla najmłodszych. Labirynt, ścianka wspinaczkowa oraz tegoroczny hit, czyli strzelanie z łuku zgromadziły liczne grono dzieci. Po skończonym rajdzie zawodnicy mogli odpocząć przy ognisku oraz skosztować przepysznych potraw. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy, oraz pamiątkowe medale ufundowane ze środków Gminy Pruchnik. Pod koniec imprezy odbyło się losowanie nagród także dla najmłodszych uczestników. Łącznie w Harcach wzięło udział ponad 100 uczestników. 

Organizatorem Harców były: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świebodnej oraz Gmina Pruchnik.

Wszystkich bardzo zachęcamy do udziału w tej rowerowej imprezie za rok. Gwarantujemy dobrą zabawę i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Więcej zdjęć na stornie www.gminapruchnik.pl

Wyniki biegu do pobrania:

Wyniki BIEG 10 km XV Pruchnickie Harce Orientacyjne Świebodna 2018 >>
Wyniki BIEG 25 km XV Pruchnickie Harce Orientacyjne Świebodna 2018 >>
Wyniki MTBO 10 km XV Pruchnickie Harce Orientacyjne Świebodna 2018 >>
Wyniki MTBO 25 km XV Pruchnickie Harce Orientacyjne Świebodna 2018 >>
Wyniki MTBO 50 km XV Pruchnickie Harce Orientacyjne Świebodna 2018 >>
Wyniki MTBO 100 km XV Pruchnickie Harce Orientacyjne Świebodna 2018 >>