Jesienny Rajd Pieszy 2018

Jesienny Rajd Pieszy Pruchnik- Helusz 13.10.2018 r.

Co można zrobić w najpiękniejszą sobotę tej jesieni? Powalczyć ze stertami opadających wszędzie liści, okna umyć, pieniądze wydać bez opamiętania w rajdzie wózkami między „przemeblowanymi” regałami w popularnym dyskoncie…  Ostatecznie szarlotkę upiec na niedzielę, ale i ona zniknie do wieczora, jeśli ten niezwykły zapach jabłek z cynamonem rozniesie się po domu.

Zniknie jak  „rajdowa” sobota, kiedy tak cudownie od wczesnego poranka słońce zapraszało wszystkich do wyjścia z domu, do ruszenia przed siebie, do rzucenia codziennych spraw i czerpania radości ze wspólnego wędrowania?

Wystarczy na zdjęcia spojrzeć i pozazdrościć  tym, którzy wybrali się na szlak kolejnego Jesiennego Rajdu – z Pruchnika „na Helusz” (jak mawiali niegdyś pruchniczanie). „Na Helusz” po zdrowie, po radość, po siły na kolejny pracowity tydzień, a może resztę jesieni i długą zimę? „Na Helusz” pogadać po drodze, pomilczeć, zaplanować coś lub powspominać. Albo z rodziną spędzić trochę czasu…, albo od niej odpocząć chwilę. I spotkać przyjaciół lub ich poznać, kto wie? I pogawędzić przy ognisku, kiełbaskę upiec jak w dzieciństwie i nic nie robić, nic naprawdę, tylko chwilą się cieszyć i jesienią… A dla wszystkich, szczególnie przesądnych,” trzynastego” przeżyć po prostu szczęśliwie…

Rajd zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej we współpracy z CKSiT w ramach realizacji projektu „Poznajemy, odkrywamy… Niepodległą”. Projekt został  dofinansowany z budżetu Gminy Pruchnik w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.

Jesienny Rajd Pieszy