Letni Koncert Smyczkowy

Letni Koncert Smyczkowy

upamiętniający dziesiątą rocznicę śmierci Śp. Krystyny Sowińskiej odbył się w Parku Miejskim w Pruchniku w czwartkowy wieczór 30 lipca.

W kameralnym gronie przyjaciół, rodziny i mieszkańców Pruchnika wspominaliśmy tę niezwykłą postać oddaną całym sercem życiu naszego miasteczka, zauroczoną jego architekturą, zakochaną w zieleni pruchnickich pagórków i w wędrówkach polnymi ścieżkami. Mieliśmy niezwykłą okazję znowu usłyszeć ciepły głos Pani Krystyny opowiadającej przed laty z prawdziwą wręcz czułością o urokach Pruchnika. Nasza nieodżałowana Pani Prezes zapewne była wśród nas. Niektórzy czuli Jej obecność w miejscu, które kochała szczególnie i marzyła kiedyś, by właśnie w parku odbywały się „koncerty ze snu”. Słuchała z nami dźwięków płynących wśród drzew…

W zielonej parkowej scenerii wystąpił w klasycznym repertuarze kwartet smyczkowy „Quiet Voices”, a spotkanie dopełnił przepiękny tekst pierwszego pruchnickiego dyktanda autorstwa Pani Krystyny – w interpretacji Pani Haliny Wojdyło.

Koncert został poprzedzony złożeniem kwiatów na grobie Pani Krystyny oraz mszą św. w Jej intencji w Kościele Parafialnym w Pruchniku, którą odprawił ks. kanonik Kazimierz Trelka.