Mikołajki 2017

mikoaj2017plakat

Czy dla dziecka istnieje coś bardziej ekscytującego niż spotkanie z kimś, o kim wiele się słyszy i na kogo długo się czeka …? I czy jest coś wspanialszego niż świadomość dziecka, że ten ktoś pamięta o wszystkich dzieciach bez wyjątku…? Oczywiście mowa tu o nikim innym, jak o Świętym Mikołaju.

            W tym roku Święty Mikołaj zawitał również do Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku. Było to w minioną niedzielę 10 grudnia. Na spotkanie z nim przybyło dużo dzieci, w różnym wieku, niektóre wraz z rodzicami. Każde z nich miało okazję odebrać z rąk Mikołaja paczkę ze słodyczami. Jedynym warunkiem aby otrzymać prezent był zwyczajny uśmiech do „Świętego”. Mimo emocji, jakie towarzyszyły dzieciakom, wszystkie były na tyle odważne by osobiście odebrać słodkości. U niektórych tylko zamiast uśmiechu na twarzy malowało się lekkie przerażenie w oczach ale szybko mijało, gdy Mikołaj pogłaskał po głowie. Po rozdaniu prezentów dzieci głośno podziękowały Mikołajowi a on z kolei podziękował im za tak liczne przybycie. Przeprosił, że nie może zostać dłużej ale wzywały go obowiązki – powiedział, że inne dzieci na niego czekają.

            Spotkanie z Mikołajem poprzedzone było zabawami i animacjami dla dzieci – nie brakowało ochotników do wejścia na scenę i do udziału w konkursach. Było głośno i radośnie.

            Na koniec mikołajkowego spotkania organizatorzy zaplanowali projekcję pięknej bajki pt. Vaiana Skarb Oceanu.

Zadanie współfinansowane ze środków SMZP otrzymanych w ramach dotacji z budżetu Gminy Pruchnik na realizację projektu „Aktywnie Razem”.