Narodowe czytanie 2017

narodoweczytanie2017

Takiego „Wesela” jeszcze w Pruchniku nie było… Pierwsze „Wesele” w Starym Kufrze! I to od razu Wyspiańskiego! A wszystko za sprawą Narodowego Czytania 2 września 2017r. W tym roku właśnie, ten – najbardziej chyba znany- młodopolski dramat, był prezentowany podczas coraz bardziej popularnego święta słowa, polskiej literatury i czytania po prostu. Jak zwykle spotkanie odbyło się w „Starym Kufrze”, który wraz ze swym otoczeniem, corocznie gości kolejne edycje Narodowego Czytania. I jak to na „Weselu”, nie zabrakło Młodej Pary, gości, jadła, muzyki na żywo oraz tańców – obertańców.

Odczytano wybrane fragmenty dramatu. Wystąpili młodsi i starsi, „Ci, co zawsze” i Ci, co po raz pierwszy. Dziękujemy serdecznie za Państwa udział w tym naprawdę kulturalnym wydarzeniu. Dzięki Wam ten piękny, a zarazem niełatwy i wbrew tytułowi poważny tekst, stał się taki oczywisty, czytelny i bliski sercu… „A to Polska właśnie…”

Jest Czytanie, nawet Narodowe, tylko żeby ten Naród dopisał… i to nie tylko od święta. Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach z narodową literaturą w przyszłym roku, a na co dzień – do BIBLIOTEK! Przyjemnej lektury!