NARODOWE CZYTANIE 2018

„Przedwiośnie” na schyłek lata…

Oczywiście za sprawą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wśród ponad trzech tysięcy miejsc w Polsce i na świecie, w których w tym ważnym roku czytano „Przedwiośnie” i wybrane z Antologii Niepodległości arcydzieła literatury polskiej, znalazł się po raz kolejny nasz urokliwy Pruchnik.

„O niepodległości…” czytali wszyscy, i dzieci, i młodzież, i całe rodziny. Uczniowie, nauczyciele, dorośli i seniorzy prezentowali zawikłane dzieje Cezarego Baryki! W akcję włączyli się przedstawiciele niemal wszystkich szkół z terenu Gminy. Wydarzenie uświetnił koncert kwartetu „Quiet Voices” w repertuarze z nieśmiertelnej klasyki.

Burzowa aura sprawiła, że uroczystość została w ostatniej chwili przeniesiona z gościnnego Starego Kufra do Centrum Kultury. Przypadek? Zrządzenie losu?  Skądże!

Przecież ten rok jest dla CKSiT naprawdę wyjątkowy! Wszyscy świętujemy stulecie niepodległości, ale czy pamiętamy, że 70 lat temu utworzono Gminną Bibliotekę Publiczną, a przed pięćdziesięciu laty rozpoczął działalność Dom Kultury w Pruchniku? I EQUALE śpiewa już 20 lat? Na te wyjątkowe Urodziny zostali zaproszeni byli pracownicy Centrum Kultury oraz zasłużeni współpracownicy, których z okazji Jubileuszu uhonorowano pamiątkowymi statuetkami.

            Urodzinowym tortem i herbatką z samowara uczciliśmy pierwszy etap jubileuszowych obchodów.

            Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili kolejne spotkanie z literaturą i spędzili z nami to wrześniowe popołudnie.