Podsumowanie konkursów

6 grudnia 2020 r. w sali widowiskowej CKSiT w Pruchniku odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych przez CKSiT w Pruchniku. Konkursy te odbyły się i już wcześniej zostały rozstrzygnięte ale ze względów obowiązujących ograniczeń, zwycięzcom jeszcze nie zostały wręczone nagrody. Były to: Akcja „Święty wśród nas”, Dyktando „Pruchnickie szranki ortograficzne 2020” o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pruchnickiej oraz konkurs plastyczny na Najpiękniejszą świąteczną kartkę pocztową.

W Akcji „Święty wśród nas” wzięli udział: Ks. Kanonik Kazimierz Wójcikowski, Ks. Zbigniew Łuc, Siostra Euzebia Japoł, Siostra Huberta Buzor, Pani Anna Szewc, Pani Zyta Łuc, Pani Halina Łuc oraz rodzinia ŚP. Generała Marka Papały. Dla tych wszystkich osób, które podzieliły się swoimi przeżyciami udostępniając pamiątkowe fotografie, w podziękowaniu zostały przygotowane pamiątkowe statuetki symbolizujące „Papieską różę”
z wizerunkiem Św. Jana Pawła II.

Uczestnikom Dyktanda „Pruchnickie szranki ortograficzne 2020” o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pruchnickiej, którzy zajęli w poszczególnych kategoriach I, II i III miejsce zostały wręczone dyplomy, nagrody i pamiątkowe statuetki.

W konkursie plastycznym zwycięzcy otrzymali nagrody.

Zarówno w Akcji „Święty wśród nas”, Dyktandzie „Pruchnickie szranki ortograficzne 2020” jak i konkursie plastycznym statuetki, dyplomy i nagrody wręczał pan Burmistrz Wacław Szkoła wraz z panią Elżbietą Macierzanką – Prezesem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Pruchnickiej.

6 grudnia to dzień szczególny – Święty Mikołaj rozdaje prezenty. Dlatego i na podsumowaniu konkursów nie zabrakło tego miłego akcentu. Po rozdaniu nagród na sali pojawił się Święty Mikołaj i co najważniejsze z upominkiem dla pana Burmistrza i pierniczkami dla wszystkich obecnych na sali. Tego wieczoru Święty Mikołaj miał jeszcze mnóstwo prezentów do wręczenia, dlatego nie zabawiając długo udał się na rynek w Pruchniku gdzie już czekało na niego mnóstwo dzieci.

link do protokołu Pruchnickich Szranek Ortograficznych

link do protokołu konkursu na „Najpiękniejszą Świąteczną Kartkę Pocztową”

link do galerii akcji „Święty wśród nas”