Pruchnickie Harce na Orientację 2021

W niedzielę 13 czerwca 2021 r. odbyły się Pruchnickie Harce na Orientację. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, mogliśmy się cieszyć rekordową frekwencją w zawodach. Do udziału zgłosiło się 104. zawodników, z których na linii startu stanęło 98. we wszystkich kategoriach. W tym roku zawodnicy zmagali się na 3 dystansach w kategorii rowerowej: GIGA – 80km, MEGA – 40 km, MINI – 20 km, a także biegowej o  długości ok. 15 km. Gościliśmy zawodników z odległych miejsc m.in. z  Racławówki, Mogielnicy, Stalowej Woli, Krosna, Niepołomic, Przemyśla, Rzeszowa, Trzebowniska i innych miejscowości, ale przede wszystkim udział w nich wzięli nasi lokalni pruchniccy wielbiciele orientacji w terenie.

Biuro Zawodów zlokalizowane na Targowisku „Mój Rynek” w Pruchniku, od godziny 6:30 prężnie funkcjonowało prowadząc zapisy dla osób chętnych a jeszcze nie zapisanych i wydając bilety i pakiety startowe dla wszystkich zawodników. Nad poprawną klasyfikacją uczestników i przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny – pan Janusz Kochanowicz wraz z pracownikami CKSiT w Pruchniku. Organizatorem XVII Pruchnickich Harców na Orientację było Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku. Nagrody sfinansowane zostały przez Gminę Pruchnik, a sponsorami byli: JKlaser Janusz Kochanowicz, sklep Rowerowy WMBikes.   

Pozytywnym aspektem, jest fakt, że wielu miejscowych zawodników wzięło udział w zawodach, doskonale radząc sobie w terenie i zdobywając trudne punkty kontrolne czego efektem była duża ilość zajętych miejsc na podium. Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy i już teraz zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.

<<Link do wydarzenia na FB>>

<<LINK DO ZAPISÓW/PAKIETÓW STARTOWYCH>>