Musical „Romeo i Julia”

„Co za blask strzelił z okna!” w najsłynniejszej scenie miłosnej dramatu wszech czasów, zaprezentowanego w niedzielę, 5 marca, na deskach Centrum Kultury w Pruchniku. Widowisko zostało wyreżyserowane z prawdziwym artystycznym rozmachem. Brawa dla twórców spektaklu za odwagę sięgnięcia po klasykę! Znana historia o nieszczęśliwej miłości opowiedziana inaczej, zilustrowana piękną muzyką i profesjonalnym wokalem. Kreacje aktorskie dopełnione kostiumami w klimacie epoki i fabuła przeplatana dynamicznymi układami choreograficznymi, wprawiły widzów w niewymuszony zachwyt.

„Jak cudowna jest miłość skoro cień miłości tyle bogactwa niesie i tyle radości”, i tyle zaangażowania ze strony młodych, wszechstronnie utalentowanych artystów amatorów. Gratulacje!

Aż chciałoby się westchnąć: „Romeo! Czemuż ty jesteś Romeo!” i odnaleźć pod balkonem, wśród licznej, wyrobionej i wrażliwej na sztukę pruchnickiej publiczności, tego, dla którego i Słońcem się jest, i światem.

Spektakl został przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk w Giedlarowej we współpracy z Centrum Sztuki Wokalnej

w Rzeszowie i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Łańcucie.