Spotkanie „U Studni”

„Już czas […]

Za progiem świat zostawić

Pod dach dobre myśli zaprosić

Dobrych ludzi…” (D.Czarny)

 

W sobotni wieczór -17 listopada- przyszedł czas pod dach pruchnickiej oazy kultury „dobre myśli zaprosić” i „dobrych ludzi” na wyjątkowy koncert zespołu „U Studni”, by dźwiękami cudownych ballad i poetyckimi tekstami podziękować wszystkim zaangażowanym- kiedyś i obecnie- we współpracę z CKSiT za ich pracę, talent, serce i wkład w kształtowanie życia kulturalnego lokalnej społeczności na odpowiednim poziomie.

Koncert wypełniły wzruszające utwory autorstwa członków zespołu i poetów znanych od lat z kart tomików. Ciepłe, mądre, piękne myśli o miłości, przyjaźni, przemijaniu, smutku, o życiu po prostu, tak naturalnie – z serca i z sercem- wyśpiewane , na długo pozostaną w pamięci wszystkich entuzjastów poezji śpiewanej.

Koncert zgromadził „ludzi kultury” z okazji Jubileuszu 70–lecia utworzenia Biblioteki Publicznej i 50-lecia Domu Kultury w Pruchniku. Przede wszystkim profesjonalistów, którzy w ciągu kilku ostatnich dekad właśnie tu, w naszym miasteczku, promowali książkę i upowszechniali  czytelnictwo, prowadzili zespoły artystyczne, pielęgnowali tradycje, tworzyli spektakle, organizowali koncerty, imprezy plenerowe, angażowali chętnych i ambitnych, by szlifować ich talenty. I tych właśnie utalentowanych „zapaleńców”, którzy koncertowali, debiutowali na scenie, wcielali się w niejedną rolę życia, tańczyli, grali w kapeli, śpiewali, tworzyli grupy przyjaciół i młodość spędzili na próbach…

I jedni, i drudzy angażowali się niejednokrotnie całym sercem w to, co przecież „się nie opłaca” i  generuje koszty, wymaga czasu, a jednocześnie wnosząc wartości niematerialne sprawia, że życie każdego człowieka staje się barwne, bogatsze, pełne. Prawdziwe! I stanowi o jego wyjątkowości. A przede wszystkim wyróżnia człowieka spośród innych istot na Ziemi.

A tu lokalnie, w miejscu, w którym przyszło nam żyć, warunkuje jego niezwykłość. I kulturę mieszkańców, która – oby! nie została wepchnięta do lamusa…