Spotkanie z aktorem

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej współfinansowany z budżetu Wojewody Podkarpackiego.

Celem projektu jest reintegracja społeczna, wprowadzenie innowacyjnych form spędzenia wolnego czasu, którym dysponują osoby starsze, ożywienie działalności społecznej tej grupy wiekowej.

W  ramach realizacji projektu zorganizowano wyjazd do teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pt. Szalone nożyczki.

Sztuka jaką uczestnicy obejrzeli to lekka komedia , utrzymana w klimacie iście rozrywkowym, z galerią bardzo ciekawych postaci.

Dla niektórych osób, był to pierwszy kontakt z teatrem. Uczestnicy, którzy debiutowali jako widzowie teatru, mieli szansę doświadczyć nowych emocji.

Wszyscy doskonale się bawili, zachwyceni  grą aktorów. Dla uczestników był to autentyczny kontakt z prawdziwą kulturą. Już marzą o kolejnym wyjeździe na spektakl teatralny.

W dniu 22 listopada w ramach projektu w Centrum Kultury w Pruchniku odbyło się spotkanie seniorów( i nie tylko) z aktorką teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie Panią Anną  Demczuk.

Aktorka w ciekawy sposób przedstawiła uczestnikom kulisy pracy aktorskiej, jej zalety, ale także wady. Podczas spotkania seniorzy mieli okazję dowiedzieli się jak wygląda praca profesjonalnego aktora na scenie. Odpowiadała też na pytania zadawane  przez seniorów, a było ich nie mało.

Pani Ania okazała się przemiłą , pełną ciepła i humoru osobą.

Spotkanie było bardzo interesujące Upłynęło w przyjemnej i rodzinnej atmosferze.