Warsztaty florystyczne

Matka

nie musi wszystkiego rozumieć –

wystarczy, żeby kochała i ochraniała.”

No i była dumna.

Dzieci z gminy Pruchnik aby móc uszczęśliwić swoje Mamy w tak ważnym dniu jakim jest „Dzień Matki”, wzięły udział w warsztatach florystycznych „Kwiaty dla Mamy”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym zajmuje się florysta, poznały nazwy różnych kwiatów oraz zieleni. Dowiedziały się na jakie okazje przygotowuje się bukiety, a także jak pielęgnować kwiaty.

Dzieci od razu przystąpiły do działania. Z uśmiechem i świeżym pomysłem pod opieką pani Natalii – florystki i kilku opiekunów przygotowały piękne kompozycje kwiatowe w drewnianych skrzynkach tzw. flowerbox -y.

Każda kompozycja była wyjątkowa. Dzieci zaznajomiły się z nowymi trendami układania kwiatów ale również ich przyozdabiania, wykonując papierowe medale, które umieściły w swoich flowerbox -ach, a także przyozdobiły kolorowymi kokardami i brokatowymi serduszkami.

Celem zadania było dostarczenie dzieciom pozytywnych doświadczeń, a także utrwalenie zasad dobrego wychowania podczas składania życzeń i wręczania kwiatów na różne okazję, gratulacji, podziękowań.

A zatem Mamy mogą być dumne z tak kreatywnych i pomysłowych dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Natalii za zdradzenie sekretów florystycznych i pomoc w przygotowaniu prezentów dla Mam, które dzieci po zajęciach zabrały do domu i wręczyły swoim Kochanym Mamom, a także dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum za udostepnienie sali.

Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki u Pruchniku.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków pochodzących w ramach realizacji projektu „Orientacja na Pruchnik”.