XXII ZLOT ROWEROWY IM. GEN. MARKA PAPAŁY

zlot2017plakat

Regulamin Kellys Cyklokarpaty 2017 >>

Harmonogram XXII Zlotu >>

Tegoroczny XXII Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały, odbył się 1 lipca. Niesprzyjająca, deszczowa pogoda, która raczej skłaniała do siedzenia
w domach, nie stała jednak na przeszkodzie miłośnikom dwóch kółek. Na starcie tegorocznego maratonu pojawiło się 351 zawodników. Jak co roku sprawdzali oni swoje możliwości na trzech trasach maratonu: Hobby (26km), Mega (50km) i Giga (86km). Już od kilku lat Zlot Rowerowy w Pruchniku jest cykliczną imprezą maratonów rowerowych CYKLOKARPATY. Oprócz wyścigów zaliczanych do cyklu maratonów, swoje umiejętności mogli zaprezentować również najmłodsi, biorąc udział w wyścigach JUNIOR XC RACE dla dzieci. Wyścig, który jak się okazało w tym roku, zważywszy na warunki atmosferyczne wcale nie był taki banalny.
Zgromadzonych uczestników oraz wszystkich zaproszonych gości powitał w imieniu swoim oraz mieszkańców Burmistrz Pruchnika – Pan Wacław Szkoła. Co roku podczas Zlotu obecni są również członkowie rodziny generała Marka Papały oraz władze samorządowe, a także policjanci. Udają się oni z delegacją na pruchnicki cmentarz, by złożyć kwiaty na grobie generała Papały.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali dyplomy, statuetki, nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowane przez Gminę Pruchnik. Wszyscy uczestnicy bez względu na zajęte miejsce otrzymali pamiątkowe okolicznościowe gadżety.

ZOBACZ CYKLOKARPATY NA FACEBOOKU