Zajęcia sportowo- taneczne w CKSiT Pruchnik

zajecia taneczne 

„W zdrowym ciele zdrowy duch!”- Zajęcia sportowo- taneczne w CKSiT w Pruchniku.

Zajęcia sportowo- taneczne to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego dla twojego dziecka. Okres zimowy to czas, gdzie nasze pociechy siedzą w domu nie mając tak dużo ruchu jak w okresie letnim.  Zajęcia organizowane przez CKSiT w Pruchniku cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród kilkuletnich dzieci jak i ich starszych kolegów z klasy 4-7 szkół podstawowych, które z wielkim entuzjazmem biorą udział w zajęciach.

Dzieci w tym wieku chętnie uczestniczą w wyzwaniach sportowych z energią i zapałem, dlatego warto, aby w tym okresie rozwoju zaszczepić im aktywność na długie lata.

Dużym atutem zajęć pozalekcyjnych w każdej szkole jest element tańca. Od lat wiadomo, że taniec korzystnie wpływa na wszystkie sfery rozwoju naszych dzieci: ruchową, intelektualną, społeczną, a także emocjonalną kształtując przy tym osobowość dziecka.

Połącznie sportu w formie zabaw i podstawowe elementy tańca to świetny pomysł na prawidłowy rozwój dziecka. Warto przyjść i zobaczyć jak zajęcia wyglądają w praktyce. Na stronie CKSiT
w Pruchniku oraz w poszczególnych szkołach podstawowych umieszczone są plakaty z informacjami.

Niektóre grupy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością. Pierwszy taki występ miały dzieci ze S.P w Rozborzu Długim, gdzie w trakcie wizyty wyjątkowego gościa, czyli św. Mikołaja zarówno grupa młodsza jak i starsza zaprezentowała układ taneczny.

Kolejny występ miały dzieci ze S.P w Świebodnej, podczas spotkania opłatkowego zaprezentowały swoje umiejętności.  Pięknie zatańczone układy i idealnie dobrane stroje wywołały wśród publiczności ogromny entuzjazm i podziw dla małych artystów.

Kolejne grupy oczekują na swój debiut z niecierpliwością!

Poniżej dawka pozytywnej energii, jaką mają uczestniczy zajęć