Zlot Rowerowy 2018

W ostatnią sobotę 30.06.2018r. odbył się XXIII Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba zawodników. W wydarzeniu wzięło udział 370 pasjonatów dwóch kółek. Uczestników nie odstraszył nawet padający wcześniej deszcz, który sprawił, że trasa stała się jeszcze większą, ciekawszą przygodą, z którą zmierzyli się zawodnicy.  Od kilku lat Zlot Rowerowy jest cykliczną imprezą maratonów rowerowych CYKLOKARPATY. Na zawodników czekały przygotowane trzy trasy maratonu: Hobby 27 km, Mega 47 km, i Giga 74 km. Nie zabrakło także konkurencji dla naszych najmłodszych zawodników, 46 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności w wyścigach JUNIOR XC RACE, których trasa wyznaczona została w parku obok Targowiska „Mój Rynek”.

Całą imprezę rozpoczął Burmistrz Gminy Pruchnik- Pan Wacław Szkoła witając w imieniu swoim
i mieszkańców wszystkich zgromadzonych na zawodach. Na Zlocie Rowerowym obecni byli również członkowie rodziny gen. Marka Papały oraz władze samorządowe, a także policjanci i leśnicy. Uczcili oni pamięć zmarłego gen. Marka Papały, udają się z delegacją na pruchnicki cmentarz, by złożyć kwiaty na grobie.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali dyplomy, medale, nagrody rzeczowe
i pieniężne ufundowane przez Gminę Pruchnik. Wszyscy uczestnicy bez względu na zajęte miejsce otrzymali pamiątkowe okolicznościowe gadżety.

Fotorelacja ze strony cyklokarpaty.pl>>

Filmik Brunona i Szymka>>