Biblioteka Pruchnik

O NAS Katalog
On-line

Biblioteka Publiczna w Pruchniku

37 – 560 Pruchnik
ul. Ks. B. Markiewicza 20

Tel. (16) 628 81 20
e- mail: gbppruchnik@op.pl

Godziny  otwarcia dla Czytelników:
Wtorek           08:00 – 16:00
Środa              08:00 - 18:00
Czwartek        08:00 - 16:00
Piątek              08:00 - 16:00
Sobota            08:00 – 14:00

Filia w Jodłówce:
Godziny otwarcia:

Czwartek    13:30 - 15:30

Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

AktualnościWarsztaty malowania pisanek


Tradycja święcenia jaj zrodziła się w średniowieczu w środowiskach klasztornych. W chrześcijańskiej symbolice jajko od początku było związane z Wielkanocą i nawiązywało do faktu Zmartwychwstania. Czytaj więcej>>>


Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 
  
 Biblioteka Publiczna w Pruchniku uzyskała w roku 2020 dofinansowanie w wysokości 2 900,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" na realizację programu:

Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych


„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.
W ramach przyznanego dofinansowania w wysokości 15 372 zł zakupiono: - 3 Komputery HP 200 AIO - Laptop Lenovo - Dysk zewnętrzny Seagate Expansion 1TB - Czytnik kodów kreskowych Motorola - 4 pakiety Office - 4 programy antywirusowe ESET NOD32  

"Mała Książka - Wielki Człowiek"

Biblioteka w Pruchniku i Jodłówce realizuje projekt "Mała Książka - Wielki Człowiek" dedykowany najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom.
czytaj więcej...


Stonoga na 102
„Dnia pewnego
W Pimpifluszkach
Urodziła się Stonóżka”… i zaprosiła uczniów kl. III ze Szkoły Podstawowej Nr 2
w Pruchniku na „Literackie zagadki matematyczne” do pruchnickiej biblioteki.
więcej >> 
Niezwykłe pisanki

Wiosna w pełni. Ruszyły przygotowania do Świąt. Sobotnie przedpołudnie w bibliotece to doskonały moment na wykonanie świątecznych dekoracji i pisanek do koszyczka
więcej >> 
Dziś przepyszne świętowanie!   

W wiosenny sobotni dzień w bibliotece Publicznej w Pruchniku dzieci
z terenu naszej gminy brały udział w warsztatach czytelniczo – kulinarnych
więcej >> 
Wiosenne warsztaty biblioteczne CZAS START !!!  

W tym roku dzieci przywitały wiosnę na warsztatach literacko – plastycznych. „TROPIĄC WIOSNĘ”
więcej >> 


Przyjaciel dzieciństwa” - zajęcia czytelnicze z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia  
W dniu 26 listopada 2018 r. biblioteka publiczna we współpracy z biblioteką szkolną SP Nr 1 w Pruchniku  zorganizowała spotkanie  z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.
więcej >>
O symbolach narodowych raz jeszcze  
I nigdy za dużo, szczególnie w roku tak ważnej dla Polski rocznicy, dlatego Biblioteka w Pruchniku zrealizowała cykl zajęć edukacyjnych dla młodych pruchniczan
więcej >>

„Mała Książka – Wielki Człowiek. 
Trzylatki” Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku – Biblioteki realizują do końca 2018r. projekt promujący książkę, czytelnictwo, bibliotekę wśród najmłodszych. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” skierowany jest do dzieci trzyletnich, czyli urodzonych w roku 2015. Polega na zaproszeniu dzieci i ich rodziców do biblioteki publicznej i włączeniu maluchów do grona czytelników. Mali czytelnicy otrzymują bezpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz poznają Bibliotekę jako miejsce ciekawe, przyjazne, dostępne. Biblioteka zyskuje potencjalnych czytelników, a najmłodsi rozpoczynając przygodę z literaturą i instytucją kultury, stają się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego, co zaprocentuje w ich przyszłym życiu.

Szanowni Rodzice! 
Zapraszamy Was i Wasze pociechy do Bibliotek w Pruchniku i Jodłówce! Nie pozwólcie, żeby wyłącznie smartfony formatowały mózgi, serca i emocje Waszych dzieci. Wspólne czytanie to niezapomniane chwile, budujące prawidłowe relacje, zacieśniające rodzinne więzi. To najlepszy czas na budowanie podstaw rozwoju intelektualnego Waszych dzieci. 
To Wasz wspólny czas!  

Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem 05.06.2018 r.
Kocham Polskę!  
Przedszkolaki z grupy „Gwiazdeczki” z Przedszkola Niepublicznego w Pruchniku złożyły uroczyście taką deklarację podczas wizyty w bibliotece. Na dowód tej miłości umieściły „na zawsze” swoje serduszka na mapie Polski. 
więcej >>
„Każde miejsce ma swoją legendę...” 
Pruchnik również!!! i nie tylko jedną. Tę najbardziej nieprawdopodobną poznały  przedszkolaki
z grupy „Puchatki” z Przedszkola Samorządowego w trakcie zajęć w bibliotece. Wspólnie przemierzyły mapę Polski śladami najpopularniejszych legend związanych z historią polskich stolic.  
więcej >>
Biblioteka w Jodłówce twórczo i aktywnie
W każdy piątek w bibliotece w Jodłówce odbywają się zajęcia artystyczno - czytelnicze, w trakcie których dzieci nie tylko odkrywają swoje talenty plastyczne, ale również poszerzają wiedzę poprzez czytanie ciekawych bajek i książek z morałem. 
więcej >>
Wiosenne porządki w Krainie Baśni -12.04.2018r.
Wraz z piękną Wiosną nadszedł czas na wiosenne porządki w Bibliotece! Szczególnie w Krainie Baśni, tam wszystko się pomieszało...więcej >> 

Zapraszamy na zajęcia do naszych BIBLIOTEK!
Serdecznie zapraszamy dzieciaki na piątkowe zajęcia do Biblioteki w Pruchniku oraz 
Filii w Jodłówce.

Tak bawiliśmy się ostatnio w Jodłówce > filmik >>
więcej >>