II Jarmark Wielkanocny

II PRUCHNICKI JARMARK WIELKANOCNY JUŻ ZA NAMI …
19 marca wszystkie drogi prowadziły na Pruchnickie Targowisko „Mój Rynek”. Pomimo zimnego poranka słońce i tym razem zawitało nie tylko na naszym niebie, ale także na twarzach wszystkich wystawców i uczestników Jarmarku. Z godziny na godzinę było nas coraz więcej. Za sprawą Kół Gospodyń oraz Stowarzyszeń targowisko zamieniło sięw kolorowe i pachnące słodkościami stoiska, kuszące i zachęcające do degustacji smakołyków. Kolorowe pisanki, baranki z masy solnej, zajączki, kurczaczki i inne świąteczne „cudeńka” zapraszały do odwiedzania stoisk. Wszystkich zziębniętych uczestników rozgrzewał pyszny żurek z pobliskiego baru „Szarek”.Nie zabrakło również konkursów. Odbył się konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, w którym wzięły udział wszystkie szkoły oraz przedszkola z Gminy Pruchnik. Dzieci miały możliwość pokazania swoich zdolności manualnych i pomysłów, sprawiając przy tym dużo frajdy rodzicom i nauczycielom. Plac targowy zamienił się w jeden ogromny plac palmowy. Komisja sędziowska miała nie lada wyzwanie, gdyż wszystkie palmy zasługiwały na zajęcie I miejsca.


Jednak po ciężkich obradach wyłoniono tych najlepszych:
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Jodłówce,
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Kramarzówce,
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowejw Pruchniku,
III miejsce - Zespół Szkół w Rozborzu Długim.

Komisja wyróżniła także:
Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Pruchniku oraz Przedszkole Niepubliczne im. ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku.Wszystkie szkoły i przedszkola zostały nagrodzone słodkościami oraz upominkami. Natomiast piękne, tradycyjne palmy powędrowały do miejscowości, z których pochodzą szkoły biorące udział w tym rywalizacji.Konkurs na „Najsmaczniejszy Mazurek Wielkanocny” ucieszył podniebienia nie tylko komisji, ale i odwiedzających nasz Jarmark. W tym konkursie wystartowało 7 drużyn: Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia oraz Sołectwa Gminy Pruchnik. Drugie wyzwanie stanęło przed komisją konkursową.

Narady były bardzo burzliwe, ale wyłoniły zwycięzców:
I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich „Pruchniczanki”,
II miejsce - Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Laszki,
III miejsce - Sołectwo Pruchnik Górny.

Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody pocieszenia. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.W czasie trwania Jarmarku najmłodsze pokolenie również znalazło dla siebie zajęciew postaci dekorowania styropianowych wielkanocnych pisanek, baranków i kurczaczków, a także kolorowania pisanek.Rzesze ludzi przyciągnęły piękne, soczyste czerwone jabłka, które zostały rozdane wszystkim potrzebującym z Gminy Pruchnik. Owoce zostały pozyskane z Banku Żywności w Rzeszowie z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Pruchnickiej.Przypominamy, że organizatorem II Pruchnickiego Jarmarku Wielkanocnego było Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Pruchnickiej.

Naszymi sponsorami był:
Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Szarek”
LGD „Z Tradycją w Nowoczesność”
Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok!!!